KezdőlapKontaktlencse​ 8 tipp, hogy kontaktlencsésként is önfeledten nyaralhass

8 tipp, hogy kontaktlencsésként is önfeledten nyaralhass

Kapcsolódó cíkkek:

Hogyan készülj fel egy látásvizsgálatra?

Az már megszokottá vált, hogy októberben minden platformon felhívják...

SZAKEMBER VS INTERNET – Miért fordulj szakemberhez dioptriás szemüveg vásárlása esetén?

Azt gondolom ebben a témában optikus szakemberekként mindannyian egyetértünk: a...

​Mit tehet a vásárló, ha elégedetlen volt az optikában kapott termékkel?!

- fogyasztóvédelmi kisokos – A legtöbben tisztában vannak a vásárlással...

​Láss jól a víz alatt is!

Nyaranta még azok is szívesen szelik a hosszokat egy...

​8 tipp, hogy szemüvegesként is önfeledten nyaralhass

A nyári időszak beköszöntével, az optikákba érkező vásárlók, gyakran...

Ha kontaktlencsét viselsz, akkor tisztában vagy vele, hogy extra odafigyelésre és fokozott higiéniára van szükség szemed egészségének megőrzése érdekében. Cserébe viszont a szabad éleslátás élményét nyered! Nyaraláskor is érdemes odafigyelni pár dologra, hogy problémamentesen telhessenek a vakáció napjai.

  1. Ha repülővel utazol, nézz utána, hogy mennyi ápolófolyadékot vihetsz fel az utastérbe, és milyen kiszerelésben. Általában 100 ml szokott lenni a limit, de ez légitársaságonként változhat. Sok folyadékgyártó egyébként már árul utazócsomagot, gondolva a repülés szabályaira. A feladott csomagban lehet nálad ápolófolyadék, de érdemes ellenőrizni, hogy külföldre utazás esetén kapható-e az adott országban, illetve mi a helyettesítő termék, ha mégis venned kell valamilyen előre nem kiszámítható körülmény miatt.
  2. Mivel a kontaktlencse ki – és behelyezéséhez mindig tiszta kézre van szükség, ezért fontos, hogy legyen nálad kézfertőtlenítő, arra az esetre, ha utazás közben nincs alkalmad kezet mosni. Az elmúlt évek COVID járványa miatt, lényegében minden kézitáska alaptartozéka lett, így manapság már nehezebb elfelejteni.
  3. Nyaralás, utazás, fesztiválozás esetére a kontaktológusok leggyakrabban a napi kontaktlencse viselését javasolják, hiszen ez a legbiztonságosabb és legkevésbé macerás. Az esti kivétel után nem kell tárolni, másnap pedig egy vadonatújat kell használni. A legnagyobb esélyed tehát a fertőzések elkerülésére a napi lencsehasználat esetén van. Fontos, hogy esténként a szelektív gyűjtőbe vagy a szemetesbe és ne wc-be dobd ki!
  4. Napi kontaktlencsével akár még a „habokban” vagy a medencében is megmártózhatsz, ugyanez kétheti vagy havi lencsék esetében nem ajánlott a fokozott fertőzésveszély miatt.
  5. Kontaktlencse-viselőként egyébként is kötelező, hogy legyen egy szemüveged is, ne felejtsd otthon utazások alkalmával sem! Érdemes mindig magadnál tartani a kézitáskában, tokkal, törlővel, mivel nem tudhatod mikor lesz rá szükség.
  6. A nyári melegben a páratartalom, a nem megfelelő folyadékbevitel vagy a kevesebb pislogás miatt, a szemünk és a kontaktlencse is könnyebben kiszáradhat, ezért gondoskodni kell a nedvesítéséről műkönny segítségével. Ne felejtsd otthon, szintén mindig legyen nálad, bárhová mentek a nyaralás során.
  7. Akárhová utazol, vidd magaddal a legutolsó látásvizsgálatod eredményét és a garanciakártyádat is, amely tartalmazza a számodra megállapított dioptriát! Ha valamilyen oknál fogva a nyaralás alatt új kontaktlencsét kell beszerezned, szükséged lesz az adatokra.
  8. UV védelem nélkül egy lépést se! Mivel a kontaktlencse-viselők táborát gyarapítod, ezért elég, ha egy 100 %-os UVA és UVB szűrős lencsével ellátott napszemüveget viselsz. Figyelj rá, hogy ne csak szikrázó napsütésben tedd fel, hanem borongósabb időjárási körülmények között is, hiszen az UV sugárzás nemcsak felhőtlen égbolt esetén van jelen.

Az éleslátás az egyik biztosítéka annak, hogy a nyaralás örömteli legyen, és ehhez csak egy minimális odafigyelés és plusz energia szükséges.

Ha kérdésed van, optikakeresőnk segítségével találd meg kontaktológusodat, aki örömmel segít és válaszol!

Képek  forrása: freepik.com Ha tetszett, oszd meg!

 

Megosztás itt: facebook
Facebook
Megosztás itt: linkedin
LinkedIn