Miután sorra vettük az online kontaktlencse-vásárlás veszélyeit, most az online szemüvegvásárlás kérdéskörét járjuk végig. Kiválasztjuk a számunkra legjobban tetsző keretet, bepötyögjük az adatainkat, megadjuk a bankkártyaszámunkat, és már készen is vagyunk, úton van hozzánk új szemüvegünk. Talán még párezer forinttal olcsóbban is hozzájutottunk új látásjavító eszközünkhöz, ami – képről persze – jól néz ki és nagyon divatos, ezért úgy érezzük, a lehető legjobb döntést hoztuk meg. Eddig minden egyszerűen ment, viszont a szemüveg megérkezése után számos kellemetlenséggel szembesülhetünk, amelyeket érdemes már vásárlás előtt mérlegelnünk.
Az online szemüvegvásárlás veszélyei:
Nem illeszkedik a keret megfelelően: hiába adnak meg a webshopon minden méretadatot, nem tudhatjuk előre, hogy az adott keret mennyire fog illeszkedni az arc- és orrformánkhoz. Ha rosszul járunk, a végén így is egy optikában köthetünk ki, hogy ránk igazítsák a keretet – ESETLEGESEN DÍJAZÁS ELLENÉBEN
Nem megfelelő dioptria: Látásunk éppen olyan egyedi, mint az ujjlenyomatunk, viszont folyamatosan változhat – az ujjlenyomatunkkal ellentétben. Korábbi látásvizsgálati adataink bár helytállónak tűnhetnek, valójában bekövetkezhettek olyan változások, amelyek nem tudatosulnak, de a nem megfelelő dioptria miatt rövid távon fejfájást, csökkent látáskomfortot, hosszú távon pedig további látásromlást okozhatnak.
Garancia, jótállás: A legtöbben már csalódtunk egy-egy online rendelésben, és talán próbáltunk is már élni fogyasztóvédelmi jogainkkal. Míg egy fizikális üzletben egyszerűbben tájékozódhatunk a cseréről vagy a garanciáról, egy webshopon keresztül, főleg, ha az külföldi már nehezebb a kommunikáció. Legrosszabb esetben nem is válaszolnak a kérdéseinkre, sőt, az is előfordulhat, hogy eltűnik a webshop, mire megtörténik a baj.
Eredetiség kérdése: Amikor minőséginek látszó terméket extra olcsón látunk egy-egy webshopban, elgondolkozunk azon, hogy miért fizetnénk súlyos tízezreket valamiért, amihez nagyon hasonlót akár párezer forintért is megkapunk. A hasonló külső viszont nem rejt magában hasonló minőséget, ráadásul az eredeti, márkás termékekben nem csupán a minőség számít, hanem a lekövethetőség, a szakértelem és a garancia is. Napszemüveg-másolatot kifejezetten veszélyes lehet vásárolni, akár látáskárosodást is okozhatnak a nem megfelelően elkészített lencsék. A témáról bővebben ITT olvashatsz.
Szakértelem: A fentiek mellett talán az egyik legfontosabb probléma a szakértelem hiánya az online vásárolt szemüvegek esetében. Személyre szabott, konkrét tevékenységhez készíttetett, vagy multifokális lencsékhez elengedhetetlen a személyes kapcsolat, hiszen látásunk minden aspektusát pontosan fel kell mérnie az OPTIKUS/LÁTSZERÉSZ szakembernek. Ráadásul bármilyen kérdésünk, kérésünk felmerül, a szakember minden kérdésre pontos választ ad.
Személyes kapcsolat: Hosszú távon sokkal kényelmesebb és megnyugtatóbb, ha az optikusunk ILLETVE A VIZSGÁLATOT VÉGZŐ OPTOMETRISTÁNK pontosan ismeri a kórképünket; nem kell minden alkalommal újra elölről kezdeni látásunk történetét. Egy megbízható optikus SZAKEMBER olyan A SZEMÜNKNEK, mint egy háziorvos a szemünknek: tudjuk, hogy bármilyen látásprobléma esetén kérdezhetjük őt, segít eldönteni, milyen problémával kihez forduljunk, nem csak nekünk, hanem akár az egész családunk számára.
Hol vásároljak szemüveget? Online vásárolni a legegyszerűbb megoldásnak tűnhet, de ahogy fentebb is láthattuk, tele van kockázattal. Egy olyan egyedi TERMÉK esetében, mint a szemüvegvásárlás, a fizikális jelenlét elengedhetetlen, így mi azt javasoljuk, hogy amennyiben megoldható, mindig személyesen intézd a szemüvegvásárlást.
Melyik optikát válasszam? Korábban már összefoglaltuk, milyen szempontok alapján érdemes optikai üzletet választani. A legmegbízhatóbb és leggyorsabb megoldás viszont OPTIKAKERESŐnk, amellyel pillanatok alatt megtalálhatod a hozzád legközelebbi optikai szaküzletet, csupán két kattintással.